«

Różnice między Windows Phone 8 i Windows Phone 7.5/7.8

Pewnie zastanawialiście się nie raz nad tym jak może różnić się WP8 od WP 7.5. Praktycznie różnica jest nieduża.. Ale jest bardzo znacząca dla tych systemów. Niestety polityka MS jest inna niż w przypadku Google przy androidzie. 

Niby różnica jest niewielka, ale występuje. I powiem szczerze, że lepiej posiadać smartfon z systemem Windows Phone 8
Jest to bardziej wygodniejsze i nie jest tak problematyczne jak w starszej wersji systemu.

Różnica już występuje przy samym znaczku, WP 7.x posiada standardowy znaczek windowsa w kółku ( windows vista, xp etc)
A Windows Phone 8 zawiera już się w tym co sam system Windows 8. Ale nie chce opisywać tak mało istotnych elementów…

WP8_Platform

1. Łączenie się z komputerem/ laptopem

 • Windows Phone 7.X – nie ruszy bez programu ZUNE. Trzeba zainstalować ten program od MS by cokolwiek zrobić ze smartfonem. I często jest tak, że telefon nie zostaje rozpoznany przez PC i w tedy trzeba ręcznie szukać sterownika.
  Sam byłem świadkiem jakie problemy robiła moja Lumia 710.  Ponadto nie możemy przeglądać zawartości telefonu. Program ZUNE daje nam możliwość wgrywania/ przesyłania zdjęć, muzyki. Pomijając już konwertację filmów… Dodam, że program ZUNE pozwala na synchronizację danych i aktualizację systemu..

 • Windows Phone 8 – tu Micorosoft się postarał i dał nam możliwość przeglądania pamięci telefonu. Ponadto telefon sam instaluje sterowniki. Problemy czasem i tak występują, ludzie skarżą się na słaby support dla systemu Windows XP. Nie da się wgrać sterowników ręcznie, jeżeli komuś się już uda..to może czuć się szczęściarzem. Jak wiadomo system WP8 najlepiej współpracuje z Windows 8. Ale tu nie możemy liczyć na aktualizację systemu przez program ( jak w przypadku WP7 Zune)

2.  Aplikacje i Gry

 • Windows Phone 7.X – występują ograniczenia co do nowszego systemu. Zarówno i sprzętowe i systemowe. Nie możemy teraz liczyć na to, że nowsze gry będą działały. Szczerze mówiąc MS powoli uśmierca już support dla WP7

 • Windows Phone 8 – także występują ograniczenia, tym razem sprzętowe. Niestety WP8 potrzebuje mocnego hardware i aktualnie najlepsze są smartfony z 1 GB RAM. Tu pokrzywdzone są smartfony takie jak HTC 8s czy Huaweii, które mają po 512 MB Ram. Sam jestem świadkiem, że nie wszystkie gry, czy aplikacje działają… Szkoda, to jest minus dla samego systemu.

3.  Multimedia

 • Windows Phone 7.X – system nie posiada takich kodeków jak WP8, ale ma swój odtwarzacz filmów. Nie ma wielkiej róznicy między WP8 a WP7. Jedynym problemem dla tego systemu jest (a nawet trzeba) konwert przez program Zune. Niestety i ubogi jest odtwarzacz muzyczny. Nie posiada żadnego EQUALIZERA…

 • Windows Phone 8 – equalizer… jest ..ale dodaje go nie sam MS, lecz producent. Nokia oferuje nam poprawę dźwięku, HTC w sumie posiada Beats Audio – co znacznie poprawia jakość dźwięku. Co do filmów, nie trzeba konwertować. W tym systemie jest duży postęp pod tym względem.

4.  System

 • Windows Phone 7.X – ten system ma przewagę nad WP8. Jest możliwość odblokowania słuchawek. Co nam dalej możliwość modyfikacji systemu, a tym bardziej wgląd w pliki systemu. Oczywiście dotyczy to 90% słuchawek z WP7. Więc jak chcesz bez problemu wgrywać aplikacje i gry..to ten system będzie najwygodniejszy. Ponadto wgrasz costum rom. Po prostu MS nie zabezpieczyła aż tak dobrze systemu i przez jego luki można odblokować bootloader.

 • Windows Phone 8 - nie ma co się oszukiwać. MS dał nam możliwość oglądania zawartości telefonu, ale nie pozwoli na odblokowanie systemu. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości odblokowania systemu i pewnie długo nie będzie. Tu WP8 jest chroniony bardzo i to bardzo… Nawet instalacja gier z poza sklepu nie wchodzi w grę. pomijając już konto developerskie.

5. Inne

 • Windows Phone 7.X – nie ma w sumie większych różnic w systemie. Ten system powoli zostaje uśmiercany na rzecz WP8, ale za to możemy wgrywać gry i aplikacje bez kont developerskich. Ponad to układ kafli i menu się nie zmienił..

 • Windows Phone 8 – system jest bardziej rozbudowany. Ale to nie powód do zadowolenia. Ten system był tworzony dla biznesowych potrzeb, ale jak widać ..na rynku nie dorównuje androidowi. Użytkowanie system WP8 jest wygodniejsze, ale pozostawia pewien nie smaczek -jak ktoś się przesiadł z innego systemu. Jeżeli ktoś usłyszał, że WP się nie wiesza..to jest to prawda. Zamknięty system, to mniej awaryjny system.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − pięć =

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>