«

»

[FAQ- Windows Phone] Nie możesz wysyłać/ odbierać wiadomości mms ?

Jak każdy system operacyjny Windows Phone się wyróżnia. On został dopracowany do każdego szczegółu. Z czasem jednak zobaczycie, że trochę mu brakuje..ale to juz inna sprawa. Czas na problem, który dotyka większości użytkowników. Brak możliwości wysyłania mms. Oczywiście problem można w łatwy sposób rozwiązać.

nokia-lumia-800-window

Nie można wysyłać/ odbierać mms?

Problem można w łatwy sposób rozwiązać… Każdy dostawca telefonu np Samsung Czy Nokia wyposażyły telefony w specjalną aplikację, która samoistnie pobiera APN-y operatora. Internet jest wyłączony z tego względu, że Windows Phone pobiera sporo danych.

NOKIA

Dla modeli z systemem WP7.X do tego służy aplikacja „Ustawienia sieciowe” – możesz bezpłatnie pobrać ją ze Sklepu, o ile jej nie posiadasz. Wystarczy ją uruchomić i w  sekund ona pobierze odpowiednią konfigurację.  Oczywiście po zmianie operatora, trzeba robić to za każdym razem.

Dla modeli z systemem WP8 służy opcja „punkt dostępu” i sieć+, która jest w ustawieniach. Zasada jest podobna jak w przypadku wyżej problemu.

Oczywiście po wgraniu czystego systemu, zalecam aktualizację aplikacji Nokii np przez QR Code.

  • Następnie wejdź :

Ustawienia/sieć komórkowa /- włącz suwak
Teraz możesz bez problemu pobierać wiadomości.

HTC

Dla modeli HTC służy aplikacja „Konfiguracja” działa na podobnej zasadzie co Ustawienia sieciowe. Oczywiście wchodzimy w aplikacje i ona pobiera nam APNy.

  • Następnie wejdź :

Ustawienia/sieć komórkowa /- włącz suwak
Teraz możesz bez problemu pobierać wiadomości.

Oczywiście nie daje gwarancji, że mmsy będą działać. Czasami operator od razu nie wspiera danego modelu z apn-ami. Więc czasami trzeba czekać na ustawienia.
Zdarzają się probemy z micro-sim i w tedy trzeba u operatora wymieniać karty..ale to już oddzielny temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 7 = czterdzieści dziewięć

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>