«

»

[FAQ] Co powinieneś wiedzieć o Windows Phone?

Jako nowy użytkownik systemu, będziesz musiał/ała zmagać się z pewnymi problemami. Jak każdy system operacyjny Windows Phone mocno wyróżnia się na tle innych. Dlatego chcę opisać parę wiadomości o tym OSie.
Przy okazji dowiesz się..co jest prawdą, a co mitem.

Windows-Phone-7_5-Mango-update

  • Czy Windows Phone jest zamkniętym systemem?

Jest, porównaniu do Android-a. Microsoft mocno zabezpieczył swój system. Nie ma możliwości przeglądania jego zawartości (katalogów systemowych itp.)  Nie spodziewaj się File managerów, bo ich nie ma. Aktualnie jest projekt  „File Managera” ale instalować można go Developersko lub na odblokowanym systemie.

  • Czy trzeba odblokować bootloader?

Zależy do czego jest Ci potrzebny telefon z tym systemem. Jeżeli nie chcesz go modyfikować, to nie musisz. Jeżeli chcesz wgrywać softy i programy z poza Sklepu – to jest to wymagane. Ale aktualnie da się odblokować telefony z systemem Windows Phone 7.X
Nowszy system WP8 jest mocno zabezpieczony.

  • Czy odblokowując telefon tracę gwarancję?

Tak, tracisz gwarancję. Oczywiście można zablokować system – tak samo jest w przypadku Android-a.

  • Czy można wgrywać aplikacje z poza Sklepu?

TYLKO przy odblokowanym systemie, w pełni lub developersko. Do tego potrzebne Ci będą specjalne narzędzia jak: Xap deployer, SDK Windows Phone – w przypadku Developersko.

  • Czym jest „możliwość odblokowania Developersko”?

Dzięki tej metodzie będziesz mógł/gła wgrać 10 aplikacji. Oczywiście usunięcie 1 zwalnia miejsce kolejnej. Dlaczego developersko? Ponieważ jest to sposób dla „studentów” Aktualnie bardzo ciężko jest o pozyskanie takiego slotu. Ale się to opłaca użytkownikom Windows Phone 8. Microsoft zabezpieczył swoje smartfony i nie pozwala za bardzo hackerom zaglądać w system.

  • Czy telefon potrzebuje jakiegoś programu do obsługi telefonu?

Windows Phone 7.X – TAK! Do tego potrzebny jest program ZUNE. Umożliwia on aktualizację systemu, Wgrywanie i przesyłanie zdjęć, filmów i muzyki.

Windows Phone 8 – Nie. (prócz systemu Windows XP) Ten system sam w sobie instaluje sterowniki USB i pokazuje urządzenie jako pamięć masowa. W razie problemów, trzeba instalować sterowniki ręcznie…

  • Czy telefon można widzieć jako pamięć masowa (system WP 7.X)

Bez modyfikacji systemowych nie ma takiej możliwości. Bez wsparcia ZUNE nie można oglądać zawartości pamięci telefonu.

  • Czy można modyfikować Kafle?

Możesz pobrać jakieś aplikacje ze Sklepu, ale one nic nie wnoszą, a ich modyfikacje są pracochłonne. Oczywiście modyfikować Kafelki można, ale w 100% tylko na odblokowanych telefonach.

  • Czy system się nie zacina?

Nie zacina się i to jest jego zaleta. Windows Phone jest bardzo dopracowany pod tym względem. System działa płynnie i nie sprawia problemów, oczywiście pomijając wadliwe słuchawki. Jeżeli ktoś się przesiadł z innego systemu, to WP mu przypasuje. Ale za płynność musimy płacić zamkniętym system.

  • Czy da się odblokować system Windows Phone 8?

Kiedyś na pewno. Oczywiście ludzie pracują nad tym, ale na stan dzisiejszy nie ma wieści o odblokowanym systemie WP8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 2 = cztery

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>